KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14245428
nr 1424 5428
Spiros Xenos
(1881-1963), Sverige
Oljemålning, Fiskeläge västkusten. Signerad. Olja på pannå, 44x52, yttermått inklusive ram: 64x71 cm
Spiros Xenos, född i Aten 1881, död i Göteborg 1963, grekisk-svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 11 oktober 2021
kl 20:08:19
150 kr
Spiros Xenos
Läs mer om Spiros Xenos